<<  Donmaz Suluk >>
 

Kış aylarında aşırı soğuk su içen hayvanların işkembe ısısı hızla düşer.  İşkembenin çalışması aksayınca da verim kaybı oluşur. Donmaz suluk, içme suyunun sıcaklığını korur ve -25°C’ ye kadar olan hava sıcaklıklarında bile içme suyunun donmasının önüne geçer.

Yaz aylarında da, çok ısınan içme suyu hayvanların aşırı su içmeye neden olur. Donmaz suluklar yaz aylarında içme suyunun serinliğini korur. Büyükbaş Hayvancılıkta verimliliğin maksimum seviyeye çıkarılması için kullanılan, üreticinin olmazsa olmaz ekipmanları arasında yer alan " DONMAZ SULUK " Hayvancılıkta ve süt inekciliğin de üretimi artıran bir unsurdur. Tam yalıtımın olması nedeniyle doğal ortamlarda suyun -35 dereceye kadar donmamasını sağlamakla beraber, +50 dereceye kadar suyun ısınmasını da önlemektedir.

 

Suyun hep dolu olarak aynı seviyede kalmasını sağlar. Ürün Gövdesi sağlam ve darbelere dayanıklıdır. Pratik kapak açma mekanizmasına sahiptir. Hayvanların kolaylıkla su İçmelerini sağlayacak Özel yapıya sahiptir. İki hayvan aynı anda su İçebilir şekilde üretilmiştir. Şehir şebeke suyu veya depo suyu ile çalışabilmektedir. Ebatı: 1000 x 650 x 480 mm dir. Ağırlık: 40 Kg. dır. Su Kapasitesi 100 Lt. dir.